Strona się ładuje

Oto one:

Dmuchawa

Najnowocześniejsza technika gwarantuje wysokie osiągi.

Dzięki wykorzystaniu dmuchawy do śruty, pasza dostająca się do komory jest nieuszkodzona i czysta, a cały proces jest optymalny pod względem kosztów.

Efektywność sprowadzona do sedna rzeczy.

Urządzenia Buschhoffa umożliwiają nie tylko najwyższe osiągnięcia podczas mielenia śruty i mieszania pasz, lecz gwarantują ponadto bezpieczny i niezawodny transport.
Zapewniają to m.in. urządzenia tłoczące takie jak przenośniki, ślimaki rurowe i korytkowe oraz spirale tłoczące. Mechanicznie uruchamiane skrzynki z klapą i zasuwy wylotowe umożliwiają w pełni automatyczne zasypanie silosu. Dzięki pneumatycznemu tłoczeniu wszystkie produkty mogą być przeładowywane bezproblemowo i bez domieszek.
Do pneumatycznego przeładunku Buschhoff stosuje dmuchawę typu SG 50 F. Pozwala ona na tłoczenie na odległość do 200 m. Wydajność zależy od długości przewodów i sięga do 3 t/h. Nasze urządzenia sterujące zapewniają optymalne dostosowanie mocy do długości drogi tłoczenia. Śruta transportowana jest ostrożnie i korzystnie cenowo, ponieważ dmuchawa pracuje przy wysokim ciśnieniu energooszczędnie (jak w cysternach). Urządzenie wyposażone jest we wskaźnik przeglądów, filtr powietrza i manometr.
Sygnalizator zerowej zawartości na urządzeniu wlotowym zapobiega zbędnym przestojom. Rozdzielnik obrotowy dla 3 przewodów ciśnieniowych, który dla automatycznego doboru celu może być uruchamiany silnikiem jak i wyposażenie w przeciwzwrotny zawór klapowy w króćcu łączącym uzupełniają pakiet akcesoriów umożliwiających wysoką efektywność.

Wyposażenie techniczne przekonuje w szczególe:

 • Odległość przeładunku do 200 m
 • wydajność do 3 t/h w zależności od odległości tłoczenia
 • 4 kW moc napędowa dmuchawy
 • Śluza z bębnem z przegrodami odlewana
 • Wskaźnik przeglądu dla filtra powietrza
 • Manometr
 • Sygnalizator zerowej zawartości
 • Rozdzielnik obrotowy dla 3 przewodów ciśnieniowych (opcja)

Dostępna jest również duża dmuchawa do śruty stosowana do szczególnie wydajnego przenoszenia paszy…

Większą wersją sprawdzonej dmuchawy do śruty firmy Buschhoff jest SG 80. Umożliwia ona osiąganie wydajności przenoszenia gotowej paszy do 8 – 10 t/h. Dzięki metodzie wysokociśnieniowej (0,6 bar) dmuchawa pracuje również z wyjątkowo wysoką oszczędnością energii, a dzięki specjalnemu tłumieniu hałasu jest bardzo cicha.
Zalety systemu to możliwość całkowicie automatycznego zaprogramowania procesu karmienia zwierząt w stajni znajdującej się w dużej odległości (do 300 m) oraz fakt, że do montażu nie są potrzebne żadne rozbudowane podpory, a wystarczą tylko łatwe do ułożenia, stalowe kolanka. W przypadku tłoczenia gęstego strumienia paszy w przewodach nie występują żadne pozostałości, tak więc przenoszenie pneumatyczne jest metodą bardzo higieniczną, gwarantującą czystośćasortymentu różnych rodzajów paszy, a transportowana pasza nie ulega niszczeniu.
Dostępne jest również oryginalny system sterowania firmy Buschhoff dla dmuchawy do śruty serii SG. Zapewnia on optymalne dopasowanie mocy dmuchawy do pokonanej drogi transportowania.

Najważniejsze korzyści dla klienta:

 • Brak pozostałości w przewodach (czystość asortymentu)
 • Transport nie powoduje niszczenia paszy
 • Wysoka wydajność przenoszenia
 • Nieskomplikowane ułożenie przewodów
 • Sterowanie zapewnia optymalne dopasowanie wydajności do drogi transportowania
 • Transport korzystny pod względem kosztów (dzięki energooszczędnej metodzie wysokociśnieniowej)